LEUNG TING
WING TSUN
KUNG FU

Si-Jee Magdalena Kucharz
4. stopień mistrzowski IWTA, E.E.W.T.O.

Oryginalny system oparty na zastosowaniu inteligencji – nie siły


Obozy, seminaria, pokazy i nie tylko | Dzieci i WingTsun

Galeria

 


KECSKEMET 2015

Obóz i po obozie. Minęło bardzo szybko. Sześć dni treningów w trudnych warunkach. Trening nie tylko technik Wing Tsun ale rownież (a może przede wszystkim) charakteru. A wszystko przez upały sięgające 40 stopnii. Ale najważniejsze, że mogliśmy kolejny raz odwiedzić główną siedzibę stowarzyszenia i pod okiem naszego Mistrza, Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski) poznawać i szlifować techniki Wing Tsun Kung Fu. W piątek tradycyjnie odbyły się egzaminy uczniowskie oraz mistrzowskie. A wieczorem wszyscy spotkaliśmy się razem na uroczystej kolacji.
Uczniom i mistrzom gratulujemy kolejnych zdanych stopni! I do zobaczenia za rok.


PLAKATY WING TSUN

W ostatnim czasie powstało kilka ciekawych grafik prezentujących nasze Stowarzyszenie. Podziękowanie dla twórców.


GALA WING TSUN KUNG FU - BUDAPESZT 2015

W niedzielę 12 kwietnia 2015r. w Budapeszcie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Tego dnia odbyła się uroczysta Gala Wing Tsun Kung FU! A było co świętować:
- 30 lat działalności w Wing Tsun Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski),
- 35 - lecie istnienia E.E.W.T.O. - Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun założonego przez Si-Fu Slavko Truntic'a,
- 45. urodziny Sikunga Maday Norberta,
- 55 lat działalności IWTA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Wing Tsun.
Gościem specjalnym był Sijo Leung Ting! Poprowadził On również dwudniowe seminarium dla uczniuów z całej środkowo-wschodniej Europy, które poprzedziło Galę. Ponad 600 uczniów i mistrzów Wing Tsun Kung Fu poznawało i szlifowało techniki walki zawarte we wszystkich trzech formach ręcznych - Siu Nim Tao, Chum Kiu oraz Biu Jee. Pod koniec drugiego dnia seminarium odbyły się egzaminy mistrzowskie. Tego dnia ponad 100 osób zdało swój egzamin na pierwszy, drugi i trzeci stopień mistrzowski! Wszystkim serdecznie gratulujemy!


"DNI PIEKNEJ WIOSNY" - seminarium wiosenne 2015

W tym roku "DNI PIĘKNEJ WIOSNY" czyli warszawskie wiosenne seminarium uczniowskie połączone z akcją charytatywną, odbyło się dokładnie na początku wiosny - 20-21 marca 2015r. Tematem seminarium była pierwsza sekcja chi sao. Wszyscy uczestnicy seminarium, niezależnie od posiadanego stopnia, poznawali zaawansowany materiał. Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski) przez dwa dni dokładnie tłumaczył poszczególne elementy sekcji oraz pokazywał ich praktyczne zastosowania. Dziękujemy!

Zimowe obozy

Pod koniec stycznia odbyły się, jak co roku, dwa obozy zimowe - w Krakowie w dniach 23-26 stycznia oraz w Zakopanym - 26-30 stycznia 2015r. Materiałem na obu obozach było Biu Jee Chi Sao. Pod koniec obozów odbyły się egzaminy uczniowskie oraz mistrzowskie. Serdecznie gratulujemy wszystkim kolejnych zdanych stopnii!

Jesienne seminarium w Warszawie

W dniach 24-25 października 2014r. odbyło się seminarium uczniowskie w Warszawie. Seminarium poprowadził Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski). Tematem tego seminarium była pierwsza część formy manekina oraz jej zastosowania w praktyce.

Międzynarodowy Letni Obóz w Kecskemet

Za nami kolejny już Międzynarodowy Letni Obóz Wing Tsun Kung Fu w Kecskemet. Przez sześć dni gościliśmy u naszego Mistrza, Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski). W upale, walcząc z własnymi słabościami, uczyliśmy się kolejnych elementów systemu oraz szlifowaliśmy, to co już znamy. Uczniowie poznawali podstawowe 4 sekcje chi sao. Mistrzowie natomiast doskonalili swój refleks czucia. W środę wieczorem, tradycyjnie wszyscy uczestnicy obozu uczcili pamięć Sifu Szabo Ferenca. Przedostatniego dnia obozu odbyły się egzaminy uczniowskie i mistrzowskie. Serdecznie gratulujemy!

Obóz zakończyła wspólna kolacja, na której Sikung Maday Norbert wypowiedział wiele ciepłych słów pod adresem polskiej grupy. Dziękujemy.


Letni obóz we Władysławowie

W ostatnim tygodniu lipca odbył się letni obóz Wing Tsun Kung Fu we Władysławowie. Treningi jak zawsz prowadził Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski). Tematyką tegorocznego obozu była forma Chum Kiu (druga forma ręczna) i jej zastosowania. Na zakończenie obozu odbyły się egzaminy uczniowskie oraz egzamin mistrzowski - Si-Jee Ewa Jodkowska, jako kolejna kobieta w Polsce, otrzymała 3. stopień mistrzowski! SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


Pierwszy trening w Toruniu

W niedzielę, 11 maja 2014r., odbył się pierwszy trening Wing Tsun Kung Fu w Toruniu. Regulerne zajęcia w tym mieście będą odbywać się w weekendy. W soboty, w godzinach 10:30 - 13:30 wszyscy chętni będą mieli okazję do poznania tej wyjątkowej i wyjątkowo skutecznej sztuki walki. Serdecznie zapraszamy.


"DNI PIEKNEJ WIOSNY" - seminarium wiosenne

W dniach 28-29 kwietnia 2014r. odbyły się, po raz trzeci w Warszawie, "DNI PIĘKNEJ WIOSNY" - wiosenne seminarium Wing Tsun Kung Fu połączone z pomocą dla młodzieży. Tak samo jak w zeszłym roku, gościliśmy podopiecznych warszawskiego oddziału fundacji Akademia Przyszłości. Seminarium poprowadził Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski) a gościem specjalnym w tym roku był Sifu Szel Gabor (7. stopień mistrzowski), zastępca Sikunga oraz specjalista od technik policyjno-wojskowych. Seminarium zakończyłu egzaminy uczniowskie. Serdecznie gratulujemy kolejnych zdanych stopni!


Warsztaty dla kobiet

W niedzielę, 9 marca 2014r. odbyły się warsztaty dla kobiet z samoobrony. W nietypowym miejscu - w "Studiu Kreacji BAJKA" - z okazji "Dnia Kobiet" zorganizowaliśmy zajęcia specjalnie dla pań. W miejscu, gdzie na codzień dbają o urodę, tym razem zadbały o swoje bezpieczeństwo. Panie zapoznały sie z podstawowymi zasadami skutecznej obrony oraz mogły też przećwiczyć kilka różnych technik, które można zastosować w razie zagrożenia. Najważniejsze, że zobaczyły, iż nawet będąc mniejszą i słabszą, mają szansę obronić się przed dużym napastnikiem.


Zimowe obozy

Na przełomie stycznia i lutego odbyły się dwa zimowe obozy Wing Tsun Kung Fu. Pierwszy, w Krakowie w dniach 24-27 stycznia 2014r., drugi w Zakopanym - od 27 stycznia do 01 lutego 2014r. Oba obozy poprowadził Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski). Tematyką obozu krakowskiego był chi gerg ("lepkie nogi") - kopnięcia oraz ich obrona za pomocą technik nożnych. W Zakopanym natomiast uczestnicy poznawali trzecią formę ręczną - Biu Tze - oraz aplikacje i zastosowania poszczególnych elementów. W trakcie jednego z treningów udało się nawet ulepić "Śnieżnego Manekina" :-)

Oba obozy zakończyły egzaminy uczniowskie oraz mistrzowskie. Serdecznie gratulujemy kolejnych zdanych stopni!


Seminarium świąteczne

8 grudnia odbyło sie, ostatnie w tym roku, seminarium uczniowskie. Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski) odwiedził polskich uczniów w Warszawie. Na krótkim, ale intensywnym seminarium, uczniowie poznali trzecią sekcję chi sao. Na zakończenie, tradycyjnie odbyły się egzaminy uczniowskie.

Seminarium Sijo 2013

W dniach 9-10 listopada 2013r. miało miejsce najważniejsze wydarzenie w roku dla ludzi Wing Tsun - seminarium z naszym Mistrzem z Hong Kongu Sijo Leung Ting'iem. Przez dwa dni uczniowie z całej Polski szlifowali techniki pod czujnym okiem Sijo. Sijo przez cały czas nauczania, kładł duży nacisk na bardzo ważną zasadę - nie jest ważna ilość technik, które znasz, ale ich jakość. Dlatego każdy element trzeba wyświczyć setki razy i tak właśnie wyglądało nasze seminarium. Na koniec wszyscy, w wielkimi uśmiechami na twarzach, ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Sijo, dziękujemy za wspaniałą naukę i czekamy na kolejne spotkania i kolejne cenne lekcje.


Jesienne seminaria

Za nami jesienne seminaria. Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski) odwiedził polskich uczniów w czterech miastach - w Łodzi, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Bardzo ważnym wydarzeniem w ciagu tych kilku dni było otwarcie, we Wrocławiu, sali treningowej przygotowanej specjalnie dla uczniów Wing Tsun. Przez pięć dni adepci z całej Polski poznawali nowe techniki i ich zastosowania. Gratulujemy wszystkim zdanych egzaminów na wyższe stopnie.


Międzynarodowy Obóz w Kecskemet, Węgry

Sierpniowy Międzynarodowy Obóz Wing Tsun w Kwaterze Głównej Stowarzyszenia w Kecskemet (Węgry) to stały punkt w kalendarzu najbardziej zakręconych ludzi Kung Fu. Jak co roku, przy przepięknej pogodzie, uczniowie i mistrzowie Wing Tsun szlifowali swoje umiejętności i poznawali nowe, zaawansowane techniki, pod czujnym okiem Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski). Uczniowie zapoznali się z pierwszymi 4 sekcjami chi sao. Mistrzowie natomiast poznawali biu tze chi sao i chi sao manekina oraz połączenia między nimi. Na zakończenie obozu odbyły się egzaminy na wyższe stopnie, również mistrzowskie.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zdających!
W piątek wieczorem wszyscy uczestnicy obozu spotkali się na wspólnej kolacji.


Obóz we Władysławowie

Za nami kolejny letni obóz Wing Tsun Kung Fu nad polskim morzem. Przez tydzień uczniowie i mistrzowie z całej Polski ćwiczyli zaawansowane elementy pod okiem naszego Mistrza z Węgier, Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski). Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy obozu zrobili wspaniały pokaz na plaży. Wydarzenie to zostało zarejestrowane przez reporterów z TVN24.

Obóz Biu Tze w Debreczynie

W dniach 25-29 czerwca 2013 roku w Debreczynie miał miejsce kolejny obóz Biu Tze, organizowany przez Sifu Szell Gabora (7. stopień mistrzowski), wieloletniego ucznia i zastępcę Sikunga Maday Norberta (9. stopień mistrzowski). Tematem tegorocznego obozu były błędy w Biu Tze, ich rozpoznawanie oraz korekta. Sikung zaprezentował również w jaki sposób instruktor powinien nauczać tej formy, aby błędów unikać. Na zakończenie obozu odbyły się egzaminy mistrzowskie, zakończone sukcesem dla wszystkich zdających. Serdeczne gratulacje!

Seminarium mistrzowskie

23 czerwca 2013 roku odbyło się wyjątkowe, mistrzowskie seminarium z Sikungiem Maday Norbertem (9. stopień mistrzowski). Tym razem Sikung nauczał trzeciej formy - Biu Tze - pod kątem popełnianych błędów, ich identyfikacji i poprawy oraz sposobów nauczania. Dziękujemy za przekazaną wiedzę!Seminaria wiosenne 2013 - Dni Pieknej Wiosny

16-17 marca na warszawskiej Saskiej Kępie odbyły się "Dni Pięknej Wiosny". Na zaproszenie Sifu Dariusza Gradowskiego stolicę odwiedził Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski) oraz jego wieloletni uczeń i asystent, specjalizujący się w walce na ziemi Sifu Salamon Ferenc (6. stopień mistrzowski). To właśnie on w latach '90 pierwszy raz przywiózł Wing Tsun do Polski. W pierwszym dniu seminarium pod okiem Sikunga uczniowie mieli okazję analizować 4. sekcję chi-sao. Drugi dzień zaś upłynął na nauce technik Wing Tsun przydatnych w walce na ziemi. Seminarium połączone było z akcją charytatywną. Zaprosiliśmy wychowanków warszawskiego oddziału Akademii Przyszłości, którzy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów poznawali proste elementy samoobrony. Dzięki uprzejmości instruktorów z całej Polski przekazaliśmy wspólnie zebrane fundusze, za które Akademia zakupi prezenty na Dzień Dziecka dla swoich podopiecznych. Seminarium zakończyło się egzaminem mistrzowskim, do którego przystąpiła dwójka uczniów ze szkoły Sifu Dariusza Gradowskiego. Gratulujemy 1. stopnia mistrzowskiego Simei Monice Domańskiej oraz Sihingowi Grzegorzowi Czaplińskiemu!

Dzień później, w poniedziałek 18 marca nasi węgierscy goście zawitali do Łodzi. Seminarium na ul. Pomorskiej odbyło się po raz trzeci. W pierwszej części treningu uczniowie mieli okazję zobaczyć mistrzowskie techniki z repertuaru pierwszej i drugiej formy ręcznej - Siu Nim Tao oraz Chum Kiu. W części drugiej poznawali elementy walki na ziemi oraz różne rodzaje obrony przed próbą przewrócenia.Pokaz Wing Tsun na Festiwalu Sztuk Walk

Grupa mistrzowska oraz zaawansowani uczniowie wzięli udział w pokazie Wing Tsun Kung Fu.Obóz zimowy w Krakowie 2013

W dniach 25-28 stycznia Sikung Maday Norbert (9. stopień mistrzowski) ponownie odwiedził Kraków, aby poprowadzić pierwszy w tym mieście obóz zimowy. Materiał obejmował sekcje Biu-Jee chi-sao - zaawansowane techniki, których uczniowie z Polski do tej pory nie mieli szansy poznać jednocześnie. Pod koniec obozu tradycyjnie odbyły się egzaminy. Gratulujemy Mistrzom, którzy zdali na kolejne stopnie: Sifu Grzegorz Piórkowski - 4. stopień mistrzowski, Si-Jee Ola Zołocińska - 3. stopień mistrzowski, Sihing Zbigniew Kotecki - 1. stopień mistrzowski.Seminarium jesienne 2012

Na zakończenie roku, w połowie grudnia odbyło się jesienne seminarium z Sikungiem Maday Norbertem (9. stopień mistrzowski). Przez dwa dni Mistrz z Węgier nauczał wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia, pierwszej sekcji chi sao. Precyzja w każdym ruchu, dobra energia w każdym uderzeniu – tak nauczają tylko najlepsi. Na zakończenie wszyscy uczniowie, w pełni zasłużenie, odebrali dyplomy na wyższe stopnie.
Po zakończeniu seminarium odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie. Po awansowaniu Sifu Dariusza Gradowskiego oraz Sifu Marka Mikulskiego na 5. stopień mistrzowski, przyszedł czas na pozostałych uczniów i mistrzów z Polski. Wydarzenie to jest o tyle istotne, iż nigdy dotychczas w Polsce aż tylu mistrzów jednocześnie nie otrzymało wyższych stopni. Sifu Andrzej Kominek - 4. stopień mistrzowski, Sifu Marcin Błaszak - 4. stopień mistrzowski, Sifu Norbert Sołtysiak - 4. stopień mistrzowski, Sifu Aleksander Orlikowski - 4. stopień mistrzowski, Sifu Radosław Śliwka - 4. stopień mistrzowski, Sifu Tomasz Gajda - 3. stopień mistrzowski, Sifu Jarosław Wojtaś - 3. stopień mistrzowski, Si-Jee Anna Wolska - 3. stopień mistrzowski, Si-Jee Magdalena Kucharz - 3. stopień mistrzowski, Si-Jee Dorota Moskal - 2. stopień mistrzowski, Si-Jee Aleksandra Miśkiewicz - 2. stopień mistrzowski, Sifu Mariusz Makowski - 2. stopień mistrzowski, Sifu Arkadiusz Bonder - 2. stopień mistrzowski, Sihing Łukasz Błaszczak - 1. stopień mistrzowski, Sihing Kacper Tyc - 1. stopień mistrzowski, Si-Mei Krisztina Tukacs - 1. stopień mistrzowski, Si-Mei Agnieszka Mitko-Kominek - 1. stopień mistrzowski, Si-Mei Agnieszka Opałko - 1. stopień mistrzowski, Si-Mei Katarzyna Kamińska - 1. stopień mistrzowski, Si-Mei Aleksandra Karp - 1. stopień mistrzowski, Sihing Robert Wudel - 1. stopień mistrzowski, Sihing Piotr Lejman - 1. stopień mistrzowski, Sihing Radosław Niksiński - 1. stopień mistrzowski Serdeczne gratulacje dla wszystkich!

Seminarium Sijo 2012

Po raz piętnasty mieliśmy okazję i zaszczyt gościć w Polsce Mistrza z Hong Kongu – Sijo Leung Tinga. Uczniowie z całego kraju, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o zasadach walki. Sijo przypomniał również nam wszystkim ważną regułę: „Nie ważne jak wiele znasz technik, tylko jak dobrze je znasz”. Czasami najprostsza technika może przeważyć szalę zwycięstwa na Twoją korzyść, pod warunkiem że jest wykonana poprawnie. Sijo, dziękujemy za Twoją naukę i przypomnienie, że całe Wing Tsun zaczyna się od dobrych podstaw. Czekamy na następne spotkanie już za rok.
Sijo, we are very grateful for your lessons and for reminding us, that Wing Tsun starts with stable basis. We hope to see you again next year!

Na seminarium z Sijo Leung Tingiem na Węgrzech, które odbyło się zaraz po seminarium w Polsce Sijo awansował Sikunga Maday Norberta na 9. stopień mistrzowski, a jego zastępcę Sihinga Szell Gabora na 7. stopień mistrzowski. Gratulacje od uczniów z Polski!!

Pokaz w XXI LO im. H. Kołłątaja

W sobotę, 13 października, odbył się pokaz Wing Tsun Kung Fu w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugo Kołłątaja.

Seminarium w Krakowie 2012

W październiku odbyło się pierwsze seminarium Wing Tsun Kung Fu w Krakowie. Sikung Maday Norbert (8. stopień mistrzowski) odwiedził uczniów w dawnej stolicy Polski i przez kilka godzin nauczał zaawansowanego materiału. Zaprezentował pierwszą sekcję podstawowego chi sao, czyli „lepkich rąk”. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się technikom Kung Fu wykonywanych na najwyższym poziomie. Była to niezapomniana lekcja dla wszystkich uczestników seminarium. Dziękujemy Sikung za tak wspaniałe wsparcie nowej szkoły i jej uczniów.Obóz Kecskemet 2012

Najważniejsze wydarzenie w roku w świecie Wing Tsun – Międzynarodowy Letni Obóz w węgierskiej siedzibie Sikunga Maday Norberta (8. stopień mistrzowski E.E.W.T.O.), w Kecskemet. Sześć dni ciężkich treningów, słońca i walki z własnym zmęczeniem. Ale było warto. Uczniowie w czasie obozu uczyli się lub szlifowali materiał z pierwszej formy – Siu Nim Tao, przedstawiony w formie 100 lekcji. Mistrzowie natomiast poznawali bardzo zaawansowane techniki – basic chi sao oraz elementy biu tze chi sao. Pod koniec tygodnia odbyły się egzaminy, zakończone pomyślnie dla wszystkich. Gratulujemy wyższych stopni! Szczególnie dwóm nowym oraz pięciu wyższych stopniem mistrzom! Najlepszym podsumowaniem obozu niech będą słowa Sikunga: „Zastanawiam się, dlaczego ludzie z Polski, Litwy i Rumunii przyjeżdżają tyle kilometrów na Węgry mimo obozów letnich we własnych krajach. Odpowiedź jest jedna: miłość do Wing Tsun”Obóz Władysławowo 2012

Pierwszy letni obóz Wing Tsun za nami. Przez cały tydzień, przy dopisującej pogodzie, adepci Kung Fu uczyli się jednego z najbardziej zaawansowanych elementów w naszej sztuce walki. Sikung Maday Norbert (8. stopień mistrzowski E.E.W.T.O.) zadecydował bowiem, iż tematem obozu będą techniki długiego kija. Niezależnie od stopnia, uczniowie wytrwale poznawali tajniki walki bronią. Na zakończenie tradycyjnie odbyły się egzaminy, uczniowskie oraz mistrzowskie. Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników! A najwytrwalsi już za dwa tygodnie spotkają się na kolejnym obozie, tym razem na Węgrzech.Pokazy Wing Tsun

Wing Tsun to nie tylko seminaria i obozy. Czasem także pokazy. Pokaz w LO im. Staszica oraz na terenie akademików UW.Seminarium wiosenne 2012 - Dni Pięknej Wiosny

Z inicjatywy Sikunga Norberta Madaya oraz Międzynarodowych Szkół Wing Tsun Dariusza Gradowskiego odbyło się w Warszawie wyjątkowe seminarium Wing Tsun Kung Fu. Zajęciom towarzyszyła akcja charytatywna dla młodzieży z ośrodka Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tegorocznym wiosennym seminarium Sikungowi towarzyszył jego wieloletni uczeń, Sifu Salamon Ferenc (6. stopień mistrzowski), który poprowadził pierwszą część seminarium. Mając za sobą spore doświadczenie w zapasach, Sifu Salomon zaprezentował sposoby walki w parterze. Druga część seminarium, poświęcona formie Chum Kiu, poprowadzona została przez Sikunga. Na zakończenie gościom seminarium zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie. Gościem specjalnym seminarium był aktor Michał Żebrowski.Obóz Zakopane 2012

Na przełomie stycznia i lutego (30.01-04.02.2012r.) odbył się coroczny zimowy obóz Wing Tsun w Zakopanym. W tym roku Sikung Maday Norbert zrobił wszystkim niespodziankę i postanowił zapoznać uczestników obozu z podstawami trzeciej formy ręcznej – Biu Jee oraz elementami Biu Jee chi sao. Mimo dużych mrozów, nikomu z uczestników nie zabrakło zapału do wytrwałej nauki i poznawania tajników Wing Tsun Kung Fu. Tradycyjnie na koniec odbyły się egzaminy uczniowskie. Gratulujemy wszystkim pomyślnych wyników. Czekamy na następne spotkanie z Mistrzem z Węgier i kolejne cenne lekcje.Seminarium Sijo 2011

W dniach 1-2 grudnia 2011r. odbyło się, po raz 14 w Polsce, seminarium, na którym mieliśmy zaszczyt gościć naszego Mistrza z Hong Kongu, Sijo Leung Tinga. Uczeń legendarnego Mistrza Yip Mana przez dwa dni uczył adeptów Wing Tsun z całej Polski, a także z Litwy. Sijo Leung Ting jak zawsze zwracał szczególną uwagę na bardzo dobrą znajomość podstaw stylu. Nauczał, jak proste, podstawowe elementy wykonywać z niezwykłą precyzją i jak je wykorzystać w wolnej walce. Mimo, że temat seminarium nie wykraczał poza program nauczania uczniów początkujących, była to niezwykła lekcja zarówno dla „białych” jak i „czarnych” koszulek. Dziękujemy. Czekamy na następne spotkanie, za rok.Pierwszy trening

26 września 2011r. odbył się pierwszy trening Wing Tsun Kung Fu na warszawskiej Ochocie. Nowo powstała szkoła prowadzona jest przez Si-Mei Magdalenę Kucharz (1. stopień mistrzowski). Podziękowania dla zaawansowanych uczniów z pozostałych szkół, którzy w tym dniu przyszli i pomogli w inauguracyjnym treningu.